Samsung, Galaxy Note 9’u iPhone ile Tanıttı!

Samsung, Galaxy Note 9’u iPhone ile Tanıttı!

Samsung Nijerya’nın resmi Twitter hesabı, son dönemin en büyük dijital pazarlama fiyaskolarından bir tanesine imza atarak, Galaxy Note 9 reklamını iPhone ile paylaştı!

Apple’ı yerin dibine sokan reklam çalışmalarıyla dikkat çeken Samsung, bu kez kendi ayağına sıktı! 

Samsung’un Nijerya ofisi, hafta sonu Galaxy Note 9'un Super AMOLED ekranını yücelten bir tweet attı. Buraya kadar anormal olan bir durum yok. Ta ki, Samsung Nijerya'nın bu tweet için bir iPhone kullandığı ortaya çıkana kadar!

Bu komik olayı keşfeden kişi ise teknoloji videolarıyla bilinen ünlü YouTuber Marques Brownlee oldu. YouTube’da 7,3 milyon abonesi bulunan Brownlee, söz konusu tweet’i alıntılayarak, takipçileriyle paylaştı. 

 

 

“Bu noktada biyografime 'Twitter polisi' ekleyebilirsin” diyen Brownlee, en az hata kadar eğlenceli bir tepki verdi. 

Öte yandan bu yana Samsung’un ana Twitter hesabında yapılsaydı, kesinlikle tam bir skandal olurdu. Neyse ki bu komik olayın merkezinde Samsung’un Nijerya ayağı bulunuyor. Yine de bu durum Apple fanlarının Samsung ile dalga geçmesini engellemiyor. 

Wonder Woman rolü ile sükse yapan ünlü aktris Gal Gadot da geçtiğimiz nisan ayında benzer bir hataya imza atmıştı. Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei’nin marka elçisi olan Gadot, iPhone üzerinden Huawei'yi öven bir tweet atınca sosyal medyada alay konusu olmuştu. 2015 yılında da BlackBerry resmi Instagram hesabını iPhone kullanarak tanıtmıştı.

 

 

Bakalım 'Twitter for iPhone' etiketi ile yakalanan bir sonraki ünlü veya şirket kim olacak?