Samsung Galaxy Note 9'un Benchmark Sonuçları Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Note 9

Samsung tarafından geliştirilmeye devam edilen Note serisinin yeni telefonu Samsung Galaxy Note 9, ilk kez ortaya çıktı.

Merakla beklenen akıllı telefon SM-N960U kod adıyla test sonuçlarının yayınlandığı Geekbench’te kendini gösterdi.

Samsung Galaxy Note 9 Benchmark

Akıllı telefon dünyasının en büyük oyuncularından bir tanesi olan Samsung, uzun süredir Galaxy S ve Galaxy Note serisi telefonlarını peşi sıra yayınlamaya devam ediyordu. Galaxy Note serisiyle daha çok profesyoneller için geliştirilen özelliklere ağırlık veren şirket, daha büyük ekran ve kalem gibi seçeneklerle kullanıcılarının karşısına çıkıyordu.

Son olarak Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerini mağazalara gönderen Samsung’un Galaxy Note 9 üzerinde çalıştığı bir sır değildi. Buna rağmen telefonun donanımsal özelliklerine dair bugüne kadar yorum yapılmamıştı. Bugün itibarıyla Geekbench isimli internet sitesine SM-N960U koduyla gönderilen bir test sonucu, Samsung Galaxy Note 9 için ilk ipuçlarını bizlere gösterdi.

Samsung Galaxy Note 8’in SM-N950U koduna sahip olması sebebiyle SM-N960U’nun direkt olarak Galaxy Note 9’u işaret ettiği söylenirken, telefona dair ilk dikkat çeken detayın 6GB RAM kullanması oldu. Snapdragon 845 kullandığı görülen telefonun, Android 8.1.0’a sahip olduğu da yine gelen ilk bilgiler arasında yer aldı.

Yapılan testlerde Note 9’un tek çekirdekte 2411, çoklu çekirdekteyse 8712 puan alarak, önemli bir başarı yakaladığı görüldü. Telefonun aldığı bu skorlarla birlikte amiral gemileri arasında önemli bir yer edineceği söylenenler arasında yer aldı.