Samsung Galaxy Note 9'un Kod Adı Belli Oldu

note9

Samsung Electronics’in anavatanı Güney Kore’de ortaya çıkan bir rapora göre; kullanıcıların beğenisini toplayan Galaxy Note 8’in halefi olan Galaxy Note 9, Crown kod adıyla geliştirilmeye başlanacak. Çok yakında üretimi için çalışmalara başlanacak olan yeni amiral gemisinin, 2018 yılının ikinci yarısında satışa çıkacağı tahmin ediliyor.

İsmini gizli tutan bir Koreli akıllı telefon parçası üreticisi The Bell adlı bir haber kaynağına yaptığı açıklamada; Galaxy Note 9’un pilot üretimi için gerekli materyalleri temin etmeye gelecek yılın ilk yarısında başlayacağını belirtti.

Yeni Galaxy Note 9’un mevcut Galaxy Note 8’in biraz daha inceltilmiş hali olduğu iddia ediliyor. Ekran boyutunun da yine 6.3 inç olacağı öngörülürken, Samsung’un daha çok çift kamera ve S Pen’i geliştirmeye odaklanacağı düşünülüyor. Ayrıca Ağustos ayında Galaxy Note 8‘de Exynos 8895/Snapdragon 835 işlemcinin ve 3.300 mAh bataryanın yer aldığı açıklanmıştı. Galaxy Note 9 için ise analistler Snapdragon 845’in kullanılmasını bekliyorlar.

Samsung Galaxy Note 9, gelecek yılın ortalarında tanıtılabilir.

YORUMLAR