Samsung Galaxy S10'un Tasarım Detayları Ortaya Çıktı!

Samsung Galaxy S10 Tasarım Sızıntı 1

2018’in sonlarına yaklaştığımız şu günlerde, artık dikkatimizi 2019’da tanıtılacak olan akıllı telefonlara verebiliriz. Bu telefonlar arasında en çok merak edilenlerin başında şüphesiz ki Samsung’un yeni amiral gemisi olarak gelecek olan Galaxy S10 yer alıyor.

Galaxy S10 hakkında şimdiye kadar birçok dedikodu ve iddia duymuştuk. Şimdi ise elimizde bu yeni cihazla ilgili bazı tasarım detayları var. Söz konusu tasarıma bakıldığında ekranın, telefonun ön yüzünü neredeyse tamamen kapladığını görüyoruz. Ekranın sağ üst köşesinde ise dikdörtgen şekline benzer ayrı bir alan yer alıyor. Bu alan, Samsung’un yeni cihazındaki çentik tasarımına ait olabilir gibi görünüyor.

Bu tasarım detaylarını gösteren sızıntılar OnLeaks ve 91Mobiles isimli kaynaklardan geliyor ve muhtemel Galaxy S10’u her açıdan gösteriyor. Telefonun en çok dikkat çeken yönünün, ekranın sağ üst köşesinde yer alan çentiği olduğunu söylersek yanlış olmaz çünkü bu tasarım oldukça garip duruyor.

Samsung Galaxy S10 Tasarım Sızıntı 2

Halbuki Samsung daha önce birkaç muhtemel çentik tasarımından birisi olarak Infinity-O adlı bir tasarım da göstermişti. Sızdırılan bu tasarımlarda ise telefonun daha büyük bir çentik kısmına sahip olduğu görülüyor. Çentik kısmında iki adet ön kamera yer alacağı tahmin ediliyor ancak tek bir ön kameranın yanında göz tarama ve yüz tanıma sensörlerinden oluşan bir kurulum da görebiliriz.

Telefonun arka yüzüne bakıldığında ön yüzüne göre daha az heyecan verici olduğu görülüyor. Bu kısımda 3 adet kamera, bir adet flaş ve bir adet kalp atış hızı sensörü yan yana konumlandırılmış. Arka kısımda herhangi bir parmak izi okuyucu sensörü bulunmuyor ve bu durum Samsung’un ekran içi ultrasonik bir sensöre geçiş yaptığı yönündeki söylentileri destekliyor. Ayrıca cihazın alt kenarında bir kulaklık girişi de bulunuyor.

Galaxy S10’un tanıtılmasına en azından birkaç ay daha var. Şu anda sızdırılan bu tasarım detaylarının gerçek Galaxy S10 ile ne derece örtüşeceğini şimdilik bilemiyoruz. Çünkü bu tasarımlar muhtemelen Galay S10’un kendisinden değil de sızdırılan CAD dosyalarından elde edildi. Ancak OnLeaks’te bu tarz sızıntı içerikleri çok sık yer alıyor ve daha önceki sızıntı tasarımları büyük oranda doğru çıkmıştı.