Samsung Galaxy S11 Vücudunuzun Su Dengesini Tarayabilecek

Şirketin S11 akıllı telefonu ile ilgili aldığı bir patente göre, bu modelde kızılötesi tarayıcılar bulunacak. Böylece vücudunuzun su ve yağ dengesi tam değerlerle görülebilecek.

Uzun bir süredir merakla beklenen Samsung Galaxy S11 modeli ile ilgili yeni patentler ortaya çıkmaya başladı. Bu patentlerden bir tanesi gerçekten yeni modelin ilginç bir özellikle geleceğini gösteriyor.

Apple şirketi amiral gemisi olan iPhone 11 modeli ile birlikte, bazı farklı özellikler getirmişti. Samsung ise muhtemelen bu özelliklere cevap vermek isteyecek. Şirketin S11 akıllı telefonu ile ilgili aldığı bir patente göre, bu modelde kızılötesi tarayıcılar bulunacak. Böylece vücudunuzun su ve yağ dengesi tam değerlerle görülebilecek.

Samsung Galaxy S11 sağlık alanında yenilik yaratabilir

Spektrometre sensörü olarak adlandırılan bu yeni tarayıcı ile birlikte, vücudumuzla ilgili birçok bilgiyi anlık olarak alabilirsiniz. Böylece endişelenebileceğiniz bir durum ortaya çıkarsa anında müdahale edebileceksiniz.

Samsung böyle bir özelliği kendi akıllı telefonuna taşırsa büyük ihtimalle ilerleyen dönemlerde akıllı saatlerde yer alan birçok sağlık özelliğini telefonların ana özelliği olarak görebiliriz. Diğer akıllı telefon üreticileri de sağlık uygulamalarını çok daha ileriye götürmek isteyecektir.

Samsung Galaxy S11 ile ilgili bir diğer patent haberi de 5x zoom olacağı yönündeydi. Bu habere daha önceden de yer vermiştik. Ancak yeni çıkan patentle birlikte, şirketin kameraları çok daha farklı amaçlar için kullanacağı görülüyor. Peki sizce Samsung şirketi, yeni akıllı telefonlarında ne tür özellikler getirebilir? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUMLAR