Samsung Galaxy S2 için Android 4.1 Açıklandı

Samsung Galaxy S2 için Android 4.1 Açıklandı

Samsung’un Kore’deki merkez ofisi Galaxy S2 akıllı telefonlarına Android Jelly Bean’in geleceğini ve ürünün hala desteklenmeye devam ettiği belirtti. Her ne kadar Samsung Kore resmi sitesinde güncelleme ile ilgili detaylar belli olsa da ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi yer almıyor.

Galaxy S2’yi bekleyen yeni özellikler arasında Google Now’ın kullanıma sunulması ve Android Project Butter yer alıyor. Ayrıca güncelleme ile birlikte Google+, Google Play Books ve Google Play Movies entegre halde gelecek. Ancak Galaxy S2’nin depolama alanından fazladan 1 GB daha alan götürecek olan Android 4.1 güncellemesi bunu yeni dosya formatı sisteminden dolayı gerçekleştirecek ve geldiğinde yaklaşık olarak yüklenmesi bir saat sürecek.

Aynı zamanda Galaxy S2’nin genel yeteneklerinde de gelişime sebep olacak olan Android 4.1 Galaxy S3’ün bazı yeteneklerinin S2’ye aktarılmasını sağlayacak. S2 sahiplerinin Smart Stray yani ekrana bakarken ekranın kapanmaması özelliği yanında videoları pop-up pencerelerde oynatabilecek olmaları da açıklanan özellikler arasında.

NVIDIA'nın en son mobil işlemcisi Tegra 4 çok konuşulacak

YORUMLAR