Samsung Galaxy S20 Satışlarında Büyük Problem Yaşanıyor

Hem özellikleri hem de siparişe açılması bakımından Galaxy S20 gerçekten de büyük umut veriyordu. Fakat Corona virüs vakaları birden işin rengini değiştirdi.

Hiç tartışmasız dünyanın en güçlü akıllı telefonu üreticilerinden bir tanesi olan Samsung için yüzler pek gülmüyor. Şirketin en fazla akıllı telefon çıkaran kuruluş olduğu düşünülürse yükü bir hayli zor.

Teknoloji devi Samsung, 11 Şubat'ta düzenlediği "Unpacked" isimli bir etkinlikte, en yeni amiral gemisi serisi Galaxy S20'yi bizlere tanıttı. Hem özellikleri hem de siparişe açılması bakımından Galaxy S20 gerçekten de büyük umut veriyordu. Fakat Corona virüs vakaları birden işin rengini değiştirdi.

Samsung Galaxy S20 satışları düştü

Kuruluş, Galaxy S10'a oranla özellikle de kamera konusunda büyük geliştirmeler yaptığı Galaxy S20 serisiyle tüketicileri mest ediyor. Fakat ortaya çıkan ilk veriler, Samsung Galaxy S20 serisi satışlarının beklenenden hayli düşük olduğunu gösteriyor.

Güney Kore'nin yerel basın kaynakları, Galaxy S20 satışlarının Samsung için tam bir hayal kırıklığı olduğunu açıkladılar. Edinilen bilgilere göre Galaxy S20'nin duyurulduktan sonraki satışları, Galaxy S10'un ilk günlerine oranla yüzde 50 daha düşükmüş. 

Yapılan bütün araştırmalar, bu düşük satışlarının nedeninin Samsung'la herhangi bir ilgisinin olmadığını ortaya koyuyor. Her ne kadar kadar Galaxy S20 gerçekten de güçlü özelliklere sahip olsa bile yine de kullanıcılar Corona virüs durumundan etkileniyor. Salgın sonrasında akıllı telefon satışlarının ne durumda olacağı henüz kestirilemiyor.

YORUMLAR