Samsung Galaxy S3 İçin Android 4.2.2 Sızdırıldı

Samsung Galaxy S3 İçin Android 4.2.2 Sızdırıldı

Samsung Galaxy S3 kullanıcıları bir süredir Android 4.1.2 işletim sisteminde takılı kaldılar ve Samsung üzerinde 4.2.2 sürümünün yayınlanması için büyük bir baskı olduğunu biliyoruz. Uzun süredir yeni işletim sisteminin cihaz için yayınlanmaması pek çok kullanıcının moralini bozuyor ve Samsung verdiği sözü bir an önce yerine getirmek için çaba gösteriyor. Fakat TouchWiz arayüzündeki sorunlardan kaynaklı olduğu belirtilen bazı durumlardan dolayı Temmuz ya da Ağustos ayına kadar kısa bir gecikme daha olacak.

Ancak gelmesi beklenen Android 4.2.2 yazılımının test sürümlerinden bir tanesi hali hazırda internete düştü ve isteyenlerin indirip kurması mümkün hale geldi. Yeni sürümde Samsung Galaxy S4'deki kamera özelliklerinden pek çoğu yer almıyor ancak gelişmiş kilit ekranı özellikleri, birden fazla kilit ekranı widgetı, saat boyutunu değiştirme, kişisel mesaj yazma gibi pek çok özelliğin Galaxy S3'e de geleceği sızdırılan yazılımda görülenler arasında.

Bunun yanında ayarlar bölümünün de Galaxy S4 gibi sekmeli hale getirilerek daha kolay kullanım sunacağı görülebiliyor. Elbette resmi olarak desteklenmeyen yeni test sürümü işletim sisteminin cihazınıza bir zarar vermesi durumunda bunun sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmamalısınız.

Facebook haber okuma uygulaması geliyor

YORUMLAR