Samsung Galaxy S3 için Android 6.0 Marshmallow Müjdesi!

Samsung Galaxy S3 için Android 6.0 Marshmallow Müjdesi!

Android platformunda en çok kullanılan Custom ROM’u geliştiren CyanogenMod ekibinden Galaxy S3 kullanıcıları için müjdeli bir haber geldi. Çıktığı zamanda satış rekorları kıran Samsung Galaxy S3 modeli için Android 6.0 Marshmallow ROM’u yayınlandı!

Custom ROM, üreticinin geliştirdiği Android sürümü yerine daha fazla özelleştirme imkanı sunan ve üçüncü parti geliştiriciler tarafından yayınlanan bir Android sürümü diyebiliriz. Geliştirilen bazı ROM’lar cihazların orijnal ROM’a göre daha hızlı ve kararlı çalışmasını dahi sağlayabiliyor. Bu alanda büyük başarılara imza atan ve en çok kullanılan Custom ROM’un sahibi Cyanogen de Android 6.0 Marshmallow’un çıkmasının ardından çalışmalarına anında başlamıştı.

İlk olarak yeni çıkan Android telefonlar için CyanogenMod 13 Nightly ROM’u sunan ekip, ROM üzerindeki eksiklikler üzerinde çalışmaya devam ederken bir zamanların satış rekorları kıran akıllı telefonu Samsung Galaxy S3 kullanıcıları için de bir Android 6.0 Marshmallow tabanlı CyanogenMod 13 Nightly ROM’unu yayınladı. Bu haber de Galaxy S3 kullanıcılarını bir hayli memnun etti diyebilirim.

Test aşamasında olan CyanogenMod 13 Nightly’i yüklemek için cihazınızın root’lanmış olması gerektiğini unutmayın. Yeni ROM’u yüklemek istiyorsanız buradaki bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Android 6.0 Marshmallow Bir Türlü Yükselemiyor!

YORUMLAR