Samsung Galaxy S3 Yatakta Patladı!

Samsung Galaxy S3 Yatakta Patladı!

Akıllı telefonlar kimi zaman ölümcül tehlikeler oluşturabiliyorlar. Normal kullanımda genel olarak herhangi bir sıkıntı yaşamadığımız akıllı telefonlar özellikle şarj esnasında farklı problemlerle karşılaşabiliyolar. Oynayan şarj aletinin ucu, doğru şarj aletinin kullanılmaması, telefon pilinin hasar görmüş veya ömrünü doldurmuş olması, voltaj dalgalanmaları gibi sorunlar nedeniyle ortaya çeşitli kazalar çıkabilmekte. Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce Pakistan'da yolda yürüyen bir kişinin cebindeki telefon kendiliğinden alev almış ve olayın kurbanı ciddi yanıklar almıştı. Bu haberimize konu olan olayda ise Samsung Galaxy 3 baş rolde. Üstelik Galaxy S3 bu konuda önceden de sabıkalı. Tayland'da daha önceden bir bankada patlayan bir Samsung Galaxy S3 ile karşılaşmıştık.

Patlayan telefon olaylarında bu sefer Finlandiya'da gerçekleşen bir olay söz konusu. Küçük bir çocuk yatmadan önce Galaxy S3 model telefonunu şarja takarak uykuya dalıyor. Fakat uyku esnasında telefon patlıyor ve yatak üzerinde küçük çaplı bir delik açıyor. Neyse ki çocuk herhangi bir yara almadan olayı atlatıyor.

Olay sonrasında çocuğun ailesi sigortaya başvurma ya da Samsung'a dava açma yolunu tercih etmemiş. Bu kararlarının sebebini açıklamazlarken telefonun garanti süresini doldurmuş olması, uzun yıllardır bu telefonun satılmıyor olması veya orijinal olmayan şarj aleti veya bataryaların kullanılmış olması olası sebepler arasında gösterilebilir.

Eğer siz de bu tür eski bir akıllı telefon kullanıyorsanız dikkatli olmanızda fayda var.

Tutuşan Cep Telefonu Nedeniyle Alev Alev Yandı!

Cepte Alev Alan iPhone 6 Plus Sahibini Yolun Ortasında Soyunmak Zorunda Bıraktı!

YORUMLAR