Samsung Galaxy S3'te de Kilit Ekranı Güvenlik Açığı

Samsung Galaxy S3'ün kilit ekranında bulunan güvenlik açığı sayesinde izinsiz ve kötü niyetli kişiler kolayca cihazınıza erişim sağlayabiliyorlar.

Samsung Galaxy S3'te de Kilit Ekranı Güvenlik Açığı

Son zamanlarda akıllı telefonların kilit ekranlarına yönelik tehdit ve açıklarda büyük bir artış gözleniyor ve daha önce sizlere bu konuda iPhone’lardaki kilit ekranı sorunu ve Samsung Galaxy Note 2’deki kilit ekranının kolayca aşılmasına dair açıktan bahsetmiştik. Anlaşılan o ki açıklar sadece bu iki telefon için mevcut değil ve gün geçtikçe yenileri karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Bu sefer de kilit ekranı açığından nasibini Samsung Galaxy S3 aldı ve kilidi aşarak telefona ulaşmak için tek yapılması gerekenin acil aramalar moduna geçilmesi olduğu ortaya çıktı. Apple’ın aksine Samsung’dan konu hakkında bir bilgilendirme henüz gerçekleştirilmedi.

Sean McMillan tarafından keşfedilen bu açık sayesinde Galaxy S3’ünüzde bulunan tüm bilgilere yetkisiz kişilerin erişimi oldukça kolay hale geliyor. Her ne kadar ilk seferde başarmak bazen mümkün olmasa da doğru hareketleri ezberleyen birisi çok kısa sürede telefonunuza erişim gerçekleştirebilir.

Bu güvenlik açığının Android ile alakalı olmadığı, Samsung’un kendi yerleştirdiği yazılım ve arayüzden kaynaklandığı ise kesinlik kazanmış durumda. Yani diğer markaların Android versiyonlarını yahut orijinal Google yazılımını kullananların konu hakkında endişelenmesi gerekmiyor.

Microsoft sosyal medyada virali takip edecek sistemi geliştirdi

YORUMLAR