Samsung Galaxy S4 20 Milyon Adet Satıldı

"Samsung Galaxy S4'ün satışları beklenileni vermiyor" iddialarına yanıt son istatistiklerden geldi.

Samsung Galaxy S4 20 Milyon Adet Satıldı

"Samsung Galaxy S4'ün satışları beklenileni vermiyor" iddialarına yanıt son istatistiklerden geldi. Samsung'un Nisan ayında piyasaya sunduğu Galaxy S4 satışlarını değerlendirebilmek için daha önceden sağlıklı veriler açıklanamamaktaydı. Yeni çıkan bir telefon için istatistikleri birkaç hafta içinde açıklamak stok ve dağıtım gibi faktörlerden ötürü sağlam temellere oturamayacaktı. İşte bu durum da telefonun satışları konusunda farklı görüşlerin çıkmasına neden olmuştu.

Fakat geçen 2 ayın ardından sağlıklı veriler gün yüzüne çıkmaya başladı. Artık dağıtım ve stok problemleri bir nebze olsun çözüldüğü için istatiksel değerlendirme daha sağlıklı bir yapıya kavuştu. Samsung'un açıkladığı verilere göre çıkışından itibaren 20 milyon adet Galaxy S4 satıldı.

Bu rakam Samsung'un satışlarının iddiaların aksine gayet iyi olduğuna işaret ediyor; çünkü S4 bir önceki amiral gemisi Galaxy S3 ile karşılaştırıldığında daha başarılı bir satış grafiği çizmekte. Samsung Galaxy S3 aynı satış rakamını ancak 100 gün içerisinde yakalayabilmişti.

HTC One S Kullanıcılarına Kötü Haber!

YORUMLAR