Samsung Galaxy S4 CES 2013'te Tanıtılmayacak

Samsung'un yeni amiral gemisi olması beklenen Galaxy S4'ün CES 2013 fuarında tanıtılmayacağına dair güçlü sinyaller var.

Samsung Galaxy S4 CES 2013'te Tanıtılmayacak

Samsung Galaxy S3’ün büyük satış başarısı ve kullanıcılar tarafından çok sevilmesinin ardından tüm dünya Ocak ayında düzenlenecek olan CES (Consumer Electronics Show) yani Tüketici Elektroniği Fuarı’nda Samsung Galaxy S4’ün tanıtılmasını merakla bekliyordu. Büyük ihtimalle Galaxy S3’ün de başarısını arkada bırakması gereken cihazın CES 2013’te gösterilmeyeceği neredeyse kesin hale gelmiş durumda.

Geçmişte pek çok üst seviye elektronik cihaz CES’te ilk kez görücüye çıkarılmıştı ve bu nedenle Galaxy S4’ün de ortaya bu fuar sırasında çıkarılması beklenenler arasındaydı. 9 Aralık’ta ortaya çıkan Samsung Galaxy S4’e ait olabileceği düşünülen teaser videosu da bu umudu arttırmak için yeterli olmuştu. 

Ancak teknoloji portalı CNET’in elde ettiği bilgilere göre Samsung’un CES sırasında herhangi bir önemli teknolojik cihazı duyurma planı mevcut değil. Ancak CES’ten sonra düzenlenecek olan özel bir etkinlik ile yeni Galaxy S4’ün tanıtılacağı bilgisi söylenenler arasında. Geçtiğimiz sene Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 de aynı şekilde CES dışında ayrı bir basın toplantısı içerisinde tanıtıldı.

Galaxy S4’e ait dedikodularda cihazın teknik özelliklerinin şu şekilde olduğu belirtiliyor:

13-megapiksel kamera

4.99-inç, Kırılmaz Ekran

4 çekirdekli işlemci

Özellikle kırılmaz ekranın sahip olduğu çekicilik nedeniyle Samsung Galaxy S4’ün neden bu kadar beklendiğini tahmin edebilirsiniz.

Daha Mayıs ayında Galaxy S3’ü piyasaya sürdükten kısa süre sonra Galaxy Note 2’yi de ortaya çıkarma stratejisini izleyen Samsung’un yeni bir amiral gemisi olacak cihazı erkenden sunmak istemediğine dair bilgiler de yer alıyor.

YORUMLAR