Samsung Galaxy S4, Galaxy S3 ve iPhone 5'ten Daha Kırılgan

Samsung Galaxy S4, Galaxy S3 ve iPhone 5'ten Daha Kırılgan

Samsung Galaxy S4 yavaş yavaş mağazalardaki yerini almaya başladı ve herkesin S3'ün piyasaya sürülmesinden beri beklediği cihaz hakkında araştırma, inceleme ve detaylı analizler de yapılmaya başlandı. Bu analizler performans ve görüntü testlerinden tutun da su geçirmezlik ve dayanıklılık testlerine kadar oldukça geniş bir skalada yer alıyor. Elde edilen sonuçların bir kısmı olumlu ve etkileyici iken bazı konularda ise tamamen hayal kırıklıkları var.

Cihazın hayal kırıklığına uğratan noktaları arasında anlaşılan o ki kırılganlığı yer alıyor ve Samsung'un telefon modellerindeki genel kırılganlık problemi Samsung Galaxy S4'te de mevcut. SquareTrade'in gerçekleştirdiği kırılma testlerinde Galaxy S4'ün, Galaxy S3 ve iPhone 5'in gerisinde kaldığı ortaya çıktı.

Şirket yetkililerinden Ty Shay'ın yaptığı resmi açıklama şu şekilde oldu:

"Cihazdaki en küçük bir karakteristik özellik bile kırılganlığını etkilemektedir: ağırlık dengesi cihazın serbest düşüşteki hareketlerini belirlerken ekran üstüne düşmesine sebep olabilir, lastik arka kapaklı cihazların daha az kaymaya sebep olduğu kesin ve cihazın boyutları ceplerde nasıl durduğuna yönelik belirleyici bir noktadır."

Üç cihaz arasında yapılan testlerde S4'ün S3'e göre daha iyi bir su geçirmezliğine sahip olduğu ancak diğer tüm kategorilerde genişleyen ekran nedeniyle kırılmaya daha müsait olduğu belirtiliyor. Ayrıca artan boyut ve kaygan arka kapak nedeniyle kırılma şansının daha da arttığı ortada.

iPhone 5 ise mükemmel dengesi ve düşük kayganlığı sayesinde daha düşük bir kırılma ihtimaline sahip. Ancak önceki modellere göre ekran alanının büyümüş olması iPhone için de bu konuda risk oluşturuyor.

Google Motorola yüzünden hayal kırıklığına uğradı

YORUMLAR