Samsung Galaxy S4 Kırılmaz Camlı Olmayacak

Samsung Galaxy S4'ün kırılmaz ekranlı olmayacağı ancak 1080p Full HD görüntü kalitesini sunacağı bilgisi sızdırılmış durumda.

Samsung Galaxy S4 Kırılmaz Camlı Olmayacak

Bir süredir Samsung’un beklenen akıllı telefonu Galaxy S4 için çeşitli dedikodular yayınlanıyordu. Özellikle Galaxy S4 ile kırılmaz cam da kullanıcıların hizmetine sunulacak iddiası hem bizleri hem de diğer akıllı telefon üreticilerini heyecanlandırmaya yetiyordu. Özellikle Samsung’un bükülebilir ekrana dair çalışmaları ise bu iddiaların arkasında yer alan temel bilgi kaynağıydı.

Ancak adı verilmeyen bir Samsung çalışanının sızdırdığı bilgilere göre Samsung’un esnek ekranları henüz piyasaya sürülebilecek durumda değil ve akıllı telefon pazarında da bu yönde bir talep henüz bulunmuyor. Her ne kadar Reuters analisti Nicolas Gaudois bu konuda iddialı olsa da iddiaları pek de gerçek olmayacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S3’ü Nasıl Gizledi haberimizde de bahsettiğimiz gibi Samsung aynı politikayı muhtemelen Galaxy S4 için de kullanacak ve bu nedenle pek çok Galaxy S4 dedikodusu sadece dedikodu olarak kalmaya devam edecek.

Zira Samsung’un kırılmaz ekrandan daha büyük bir önceliği bulunuyor: 1080p Full HD AMOLED ekran. Özellikle HTC Butterfly modelinin 1080p ekranlı ilk akıllı telefon olması Samsung’un ekran kalitesinde rakibinden geri kalmamak için aynı yöntemi izleyeceğini de akıllara getiriyor. Galaxy S4’ün ne zaman tanıtılacağına dair bir bilgi ise henüz mevcut değil. Galaxy S4’ün CES 2013 tüketici elektroniği fuarında tanıtılmayacağı ise şimdiden garanti edilmiş durumda.

YORUMLAR