Samsung Galaxy S4 Lollipop Güncellemesi Kullanıcılara Felaket Getirdi

Samsung Galaxy S4 Lollipop Güncellemesi Kullanıcılara Felaket Getirdi

Samsung Galaxy S4 için Lollipop güncellemesi bekleyen kullanıcılar büyük hayal kırıklığı yaşıyor. Gelen haberler Galaxy S4 ile Lollipop birleşmesinin pek de iyi sonuçlar getirmediği yönünde.

Samsung Galaxy S4 için gelen Lollipop güncellemesi Facebook videolarından tutun da, telefon dokunmatik kontrollerine ve bellek erişimine kadar bir dizi problem yaratıyor. Samsung Galaxy Note 4 için Android Lollipop Güncellemesi Yayınlandı haberimizde gelecek olan değişiklikleri paylaşmıştık.

Kullanıcıların yaşadığı problemler şöyle rapor ediliyor: Facebook videolarında sorun, hafıza ve kayıt belliği problemleri, otomatik duvar kağıdı değiştirmede sıkıntı, hızlı batarya tüketimi, sistem donmaları, cihazın kapanıp tekrar açılamaması ve e-posta gelen kutusu depolama sorunları.

Bu sorunlarla ilgili yaşanan problemlerden bazılarının çözümü ise şöyle: İlk olarak telefonu tamamen fabrika ayarlarına almak gerekiyor. Bundan önce bütün verileri yedeklemeyi de unutmamak lazım. Telefonu fabrika ayarlarına almak için; Home tuşu, ses düğmesi (ses yükseltme) ve Güç düğmesine aynı anda basarak ‘recovery mod’a geçmek ve işlemi buradan tamamlamak gerekiyor.

Facebook videoları sorunu için ise; Ayarlardan ‘mode’ seçeneğini seçerek tarayıcınızı seçmek ve cache’yi temizlemek bir süre yardımcı oluyor.

Sıkıntılar tekrar tekrar baş gösterirse tüm verileri yedekleyerek Facebook için yapılan tüm ‘güncellemeleri sil’ seçeneği de tercih edilebilir.

Yukarıda belirtilen konularla ilgili çözüm güncellemesi ile ilgili henüz bir bilgi gelmedi. 

Sony'den, Android 5.0 Lollipop Bekleyenlere Kötü Haber!

YORUMLAR