Samsung Galaxy S4 Yüz ve Göz İzleme Teknolojisine Sahip

Samsung Galaxy S4 Yüz ve Göz İzleme Teknolojisine Sahip

Dün gece tanıtılan Samsung Galaxy S4'ün detaylı özellikleri gün yüzüne çıkmaya başladı. İlginç bir şekilde üzerinde çok durulmayan teknolojiler olan Smart Scroll ve Smart Pause özellikleri oldukça kullanışlı görünüyor. Yüz ve göz hareketlerinizi ön kamera yoluyla izleyen bu iki özellik video izleme ve gezinti yapma deneyiminizi arttırmak için tasarlanmış. Smart Scroll ve Smart Pause özellikleri "Smart Display" başlığı altında toplanıyor.

Smart Pause, kullanıcının video seyrederken yüzünü ve gözünü başka yöne çevirdiğinde video yürütmeyi durduran bir özellik. Hareket ederken video seyretme ihtiyacınız olduğunda oldukça hoşunuza gidebilecek bu özellik dilediğinizde kapatılıp açılabiliyor. Samsung Video Player uygulaması ile birlikte kullanılabilen bu özellik şu an için YouTube gibi servislerde aktif olmasa da, Samsung ileride olası işbirliği fırsatlarını kovaladığını ekliyor.

Smart Scroll özelliği ise internet gezintilerinizi çok daha akıcı hale getirebilecek bir unsur. Bu özellik sayesinde görüntülediğiniz internet sayfasını yüzünüzün hareketine göre yukarı ya da aşağı doğru kaydırabileceksiniz. Telefonu hafifçe yukarı ya da aşağı doğru eğme hareketiyle birleşecek bu unsur pratik bir kullanım sunmakta.

Samsung Galaxy 4'ün bütün özellikleri bu sayfamızda

YORUMLAR