Samsung Galaxy S4'te AMOLED Ekran Olmayacak mı?

Samsung Galaxy S4'ün AMOLED teknolojili ekran yerine SoLux LCD ekran ile birlikte piyasaya sürüleceği iddia ediliyor.

Samsung Galaxy S4'te AMOLED Ekran Olmayacak mı?

Mobil Dünya Kongresi yaklaşırken en son akıllı telefonlar, tabletler ve mobil cihazlar için çok daha fazla söylenti ve dedikodu da teknoloji dünyasında yerini almaya başladı. Yılın en çok beklenen telefonu Samsung Galaxy S4 de bundan payını elbette aldı ve geçtiğimiz günlerde cihazın Exynos 5 Octa işlemci yerine Qualcomm Snapdragon 800 veya 600 işlemci ile piyasaya sürüleceğine dair iddialara bu sefer de AMOLED ekranın yer almayacağı bilgisi eklendi.

Bildiğiniz gibi Samsung amiral gemisi cihazlarında yıllardır AMOLED ekranlar kullanıyor ve hem renk kalitesi hem de düşük yansıma oranıyla ve güç tasarrufuyla AMOLED kullanıcılar tarafından oldukça seviliyordu. 

Sammobile’ın aktardığı bilgilere göre cihazda 4.99 inç boyutunda SoLux LCD panel bulunacak ve 1920x1080 ekran çözünürlüğüne sahip olacak. Elbette AMOLED ekranları ile oldukça gurur duyan Samsung’un böyle bir hamlede bulunması sıradışı görünse de o kadar olanaksız da değil. Zira yüksek adetlerde Galaxy S4 üretimi için şirketin yeteri kadar AMOLED ekran üretemediğine dair söylentiler mevcut.

İşte Nokia Lumia 720 ve 520

YORUMLAR