Samsung Galaxy S4'ün 16 GB'lık Modelinde Belleğin Yarısı Dolu Geliyor

Samsung Galaxy S4'ün 16 GB'lık Modelinde Belleğin Yarısı Dolu Geliyor

Depolama boyutu başta akıllı telefonlar olmak üzere mobil dünyada önemli bir unsur. Ancak Türkiye’ye gelen özellikle de üst seviye ürünlerin depolama boyutları sunulan modellerin en alt seviyesinde kalıyor genelde. Bu durum kullanıcılar tarafından çok dillendirilmese de ciddi yetersizliklere neden olabiliyor.

Artık orta ve üst seviye tüm akıllı telefonların en az 720p HD çözünürlükte video kaydı yapabildiklerini ve kimi oyunların 1-2 GB seviyesinde büyüklüğe sahip kurulum dosyalarına sahip olduklarını düşünecek olursak depolama alanının neden bu kadar önemli olduğunu kolayca fark edebiliriz.

Samsung Galaxy S4, 16 ve 32 GB depolama alanı seçenekleriyle geliyor. Bir süre sonra 64 GB’lık depolama alanına sahip modelinin de satışa çıkacağı belirtiliyor. Diğer yandan söz konusu cihaz sahip olduğu yazılım çeşitliliği ile rakiplerinden çok ama çok önde. Ancak durumun bir olumsuz tarafı da yok değil. O da cihazın Android işletim sistemi ve söz konusu yazılımların kapladığı alanın neredeyse 16 GB’lık modelin yarısına egemen olması. 16 GB dâhili belleğe sahip Galaxy S4’ün 8.82 GB gibi bir bölümü Android işletim sistemine, varsayılan yazılımlara ve gerekli bazı önyüklemeyle gelen dosyalara ayrılmış olarak geliyor. Kullanıcılaraysa sadece 8.11 GB kalıyor ki bu söz konusu dâhili belleğin yarısı demek.

Google Glass için Twitter uygulaması yolda

YORUMLAR