Samsung Galaxy S4'ün de Plastik Malzeme Olacağını Açıkladı

Samsung, en son amiral gemisi ürününde de plastik malzeme kullanılacağını dolaylı yoldan onayladı ve sebeplerini açıkladı.

Samsung Galaxy S4'ün de Plastik Malzeme Olacağını Açıkladı

Akıllı telefon üreticilerinin Apple’ın ardından giderek ürünlerinin en azından bir kısmını metalden oluşturmaya çalışmaları bir gerçek. Ancak Samsung kullanıcılardan gelen bütün taleplere rağmen plastik malzeme kullanmaya devam ediyor ve pek çokları bunu Samsung’un ucuza kaçma çabası olarak yorumlamaya devam ediyor.

Özellikle en üst düzey cihazlarda bile plastik kullanılmasının yarattığı dedikodulara anlaşılan o ki Samsung bir dur demek istedi ve şirketin mobil bölümünün Yönetim Kurulu Başkanı Y.H.Lee konu hakkında açıklamalar yapma gereği duydu.

Yapılan açıklamaya göre Samsung’un cihazlarını tasarlarken dikkat ettiği konulardan bir tanesi estetik kaygılar ve bunun materyal seçimlerine etkisi mevcut. Şirketin büyük adetlerdeki üretimi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmesinin ardında plastik seçimi yer alıyor ve pek çok diğer üretici de bu yolu izliyor. Tüketiciler de plastik materyalin daha uzun ömürlü ve darbelere karşı daha dayanıklı olduğunu onaylıyorlar.

Şirketin plastik kullanımındaki bu iddiası elbette yeni amiral gemisi Galaxy S4’te de plastik kullanıldığını neredeyse onaylıyor. Lee açıklamasında Galaxy S4’ün Samsung’un geleneksel tasarım anlayışının kaliteli materyal ve dizayn ile desteklenerek sunulacağını belirtti. Bildiğiniz gibi Galaxy S4 14 Mart 2013’te New York’ta düzenlenecek olan bir basın toplantısında açıklanacak.

Android Şubat 2013 kullanım istatistikleri

YORUMLAR