Samsung Galaxy S5 için Android 5.0 Polonya'da Yayınlandı

Samsung Galaxy S5 için Android 5.0 Polonya'da Yayınlandı

Samsung'un Galaxy Note 4 ile birlikte amiral gemisi durumunda olan Galaxy S5 için Android Lollipop 5.0 güncellemesi yayınlandı. Fakat malesef güncelleme dağıtımı şu an için sadece Polonya'da gerçekleşti.

Yaklaşık 1 ay önce piyasaya çıkan Android Lollipop 5.0'ın yayılma hızı da önceki Android versiyonları gibi yavaş ilerliyor. İlk olarak sadece Nexus cihazlara gelen güncelleme, henüz tüm Nexus cihazlara bile gönderilememişken, Samsung elini hızlı tutarak Galaxy S5 için Lollipop güncellemesini gerçekleştirdi.

Bildiğiniz üzere Google'ın işletim sistemi Android'in en fazla yüklü olduğu cihaza sahip olan firma Samsung ve firma ne kadar hızlı güncelleme yayınlarda yeni Android işletim sisteminin kullanım oranı o kadar hızlı artacak. HTC ve LG firmaları da amiral gemileri için hızlı güncelleme sözü vermişlerdi ve muhtemelen önümüzdeki günlerde onlarda Android Lollipop 5.0 gönderimine başlayacak.

Polonya'da başlayan Galaxy S5 Android 5.0 güncellemesinin Avrupa'nın diğer ülkeleri ile devam edeceği bilimiyor. Fakat Amerika'lı kullanıcılar için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Samsung elini bu konuda gerçekten hızlı tutarak Galaxy S5 sahiplerini sevindiriyor. Eğer Galaxy S5'e sahipseniz kısa süre içerisinde siz de Android 5.0 Lollipop'a kavuşacak ve yeni materyal tasarımı ile birlikte kullanabileceksiniz.

Android 5.0 Lollipop'la Gelen 10 Yeni Özellik

YORUMLAR