Samsung Galaxy S5 Mini Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Samsung, Galaxy S5 Mini'yi Temmuz ortasında piyasaya süreceğini açıkladı. Merakla ve ilgiyle beklenen telefonun özellikleri de ayrıntılarıyla açıklandı.

Samsung Galaxy S5 Mini Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Samsung, her sene piyasaya sürdüğü Galaxy S serisinin bu sene beklenen mini modeli S5 Mini'yi Temmuz ortasında piyasaya süreceğini açıkladı. Merakla ve ilgiyle beklenen telefonun özellikleri de ayrıntılarıyla açıklandı.


Büyük kardeşi Galaxy S5 ile pek çok ortak yanı olan S5 Mini, 4.5 inç 720p Süper AMOLED Gorilla Glass Multi-touch ekrana sahip olacak. 8 megapiksel kamera, 16GB dahili hafıza, 1.5GB RAM, 2100 mAh pil ve quad-core Exynos 3 işlemciyle donatılan cihazın fiyatı belirsizliğini korurken, 550 Dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. S5 kadar güçlü olmasa da derli toplu bir kopyası olarak pratik bir telefon deneyimi sunan S5 Mini Android 4.4.2 KitKat ve Samsung'un en son TouchWiz arayüzüyle gelecek.

Temmuz başında önce Rusya'da daha sonra dünya pazarında yerini alacak cihaz iPhone'a rakip değil de alternatif olacak yorumları yapılırken, Samsung'un Galaxy S5'ten beklediği başarıyı elde edememesi ve karlılığının düşmesinin ardından bu telefonun şirkete getirisini merakla takip ediyor olacağız.

Xiaomi 1 Saniyede 10 Bin Cihaz Satmayı Başardı

Telefon Çiziklerinden Kurtulmanın Yolları

YORUMLAR