Samsung Galaxy S6 Edge Parçalarına Ayrıldı, Bakın İçinden Ne Çıktı

Samsung Galaxy S6 Edge Parçalarına Ayrıldı, Bakın İçinden Ne Çıktı

Hepimizi heyecanlandıran, özellikle sıra dışı çizgisiyle Samsung Galaxy S6 Edge sabırla bekleniyor. Piyasaya çıkışına birkaç gün kala daha heyecanlı birşey yaptılar ve Samsung Galaxy S6 Edge’in içini açtılar.IFIXIT web sitesi yeni telefonları en küçük vidasına kadar sökerek yapısını inceleyen bir yer. Bu web sitesinde pek çok amiral gemisi akılı cihazı tüm ‘çıplaklığı’ ile görmek mümkün. IFIXIT en son Samsung Galaxy S6 Edge’i parçalarına ayırarak değerlendirme notu verdi. Hemen söyleyelim Samsung Galaxy S6 Edge serinin parçalanıp onarılabilme notu 10 üzerinden 3.

Bu demek oluyor ki,  Samsung Galaxy S6 Edge servise gönderildiğinde hem servis teknisyenlerinin hem de sizin canınızı sıkabilir. Son derece birbirine entegre ve açılıp tekrar kapatılması güç olan cihazın elektronik entegrasyonu bakım ve onarım için özel bir çaba ve beceri gerektiriyor.

Buna şaşırmamak gerekiyor. Çünkü HTC One M9'un Onarım ve Servisi Güç Olacağa Benziyor haberimizde de anlattığımız gibi, gittikçe incelen ve karışık bir hal alan akıllı telefon teknolojik alt yapılarının hassas dengeler etrafında monte edildiği gerçeğini kabullenmek lazım. Bu hassasiyet cihazlara daha özenli davranmamızı gerektiriyor.

Samsung Galaxy S6 Edge ve S6 serilerine şöyle bir baktığımızda, garanti kapsamı dahilinde yaşanacak herhangi bir sorunun servis ve onarımı haftalar süreceği bir dezavantaj oluşturacak gibi görünüyor. 

Önce Samsung Galaxy S6'nın nasıl parçalara ayrıldığını bakalım, aslında S6 Edge sadce ekran kısmında değişiklik gösteriyor. Geri kalan tüm işlemler her iki ürün içinde aynı:

{video=6387}

Şimdi de Samsung Galaxy S6 Edge'in teknik servis için nasıl parçalandığına daha detaylı bakalım.

Görünen o ki, son derece zor açılan gövdenin altından çıkan parçalar, birbirlerinden de zor ayrılıyorlar. Bu durumda servis teknisyenlerinin katmanlar halinde ince bir şekilde gövdeye yerleştirilmiş olan bu parçalar için daha fazla özen göstermesi gerekiyor. Samsung Galaxy S6 serisini parçalarına ayırmak kadar aynı şekilde geri toplamak ise işin en zor kısmı olarak ifade ediliyor. 

Samsung S6 Edge'lere Hiç Acımadılar; Önce Yere Attılar, Sonra Büktüler

Samsung'un Galaxy S6 Lansmanı İçin Parayla İzleyici Topladığı İddia Ediliyor

Mobil Dünyasına Şok: Apple ve Samsung iPhone 7 İçin El Sıkışıyor

YORUMLAR