Samsung Galaxy S6, Hız Testinde Rakiplerine Fark Attı

Samsung Galaxy S6, Hız Testinde Rakiplerine Fark Attı

Samsung'un amiral gemisi Galaxy S6, en büyük rakipleri ile girdiği gerçek hız testinden birinci çıkarak, en hızlı akıllı telefon olarak belirlendi. Yapılan benhmark'ların kendilerine özel bazı problemleri olması nedeniyle, elle ve gerçek olarak yapılan hız testi sonucunda birinci olan Galaxy S6, rakiplerine fark attı desek yanılmış olmayız.

Tom's Guide tarafından yapılan "En hızlı akıllı telefon testi" sonucunda birinci seçilen S6'nın yarıştığı rakipleri aşağıdaki gibidir:

  • iPhone 6
  • LG G4
  • HTC One M9
  • Google Nexus 6
  • Asus ZenFone 2

PDF yükleme zamanı, kamera açılış süresi, oyun performansı, videü düzenleme, Wi-Fi hızı ve bir çok testten geçirilen telefonların aldığı dereceleri aşağıdaki görsel üzerinde görebilirsiniz.

9 farklı kategoride karşılaştırılan 6 cihaz arasında Galaxy S6, 6 kategoride birinciliği alırken, 2 kategoride ikinci ve bir kategoride üçüncü oldu.

Görselde en üst sırada yer alan genel sıralamaya göre ikinci olmayı başaran LG'nin yeni amiral gemisi G4'ün de oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyduğunu söylemek gerekiyor. Teste giren diğer cihazlardan ZenFone 2 hariç hepsinin çıkış tarihi ilk 2'de yer alan S6 ve G4'e göre daha eski olduğu için geri kalmalarını normal karşılıyor olsak da, Snapdragon 808 çip bulunan G4'ün Snapdragon 810 çip bulunan HTC One M9'u geel sıralamada geride bırakması enteresan sonuçlar arasında. Asus ZenFone 2 henüz yeni çıkmasına ve Asus'un amiral gemisi olmasına rağmen listedeki diğer cihazlardan çok daha uygun fiyatlı olması, onlarla yarışamamasının en büyük büyük engeli.

Eğer yeni bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız ve hız en çok önem verdiğiniz noktalardan bir tanesiyse, listeyi değerlendirerek kararınızı vermeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

MobileLite ile Şarjınız Hiç Bitmeyecek: Kampanyamıza Katılın, MobileLite'ı Götürün

YORUMLAR