Samsung Galaxy S6, Ocak Ayında Tanıtılabilir

Ocak ayındaki CES 2015 etkinliğinde yeni Samsung Galaxy S6 tanıtılabilir.

Samsung Galaxy S6, Ocak Ayında Tanıtılabilir

Samsung’un bu yıl satışlarının aşırı düşmesi, Çinli telefon üreticilerinin pazar paylarını giderek yükseltmesi, Koreli dev firmanın planlarını altüst etti. Galaxy S5 ile istediğini yakalayamayan firma, bu yıl çıkaracağı ana modeli Galaxy S6’yı ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2015 etkinliğinde tanıtabilir.

Tanıtılacak yeni Galaxy S6’da Samsung’un bütün teknik kapasitesini zorlayıp, gerek işlemci, gerek kamera ve tasarımında çok yüksek özellikler sunması bekleniyor. Bu bağlamda yeni telefonun dört çekirdekli Exynos 7420 işlemci ve 3 GB RAM tarafından çalıştırılacağı düşünülüyor. Kamera tarafında ise hali hazırda iyi olan kamerasını daha da yükseltmesi ve 20 MP büyüklüğünde bir arka kamera sunması bekleniyor. Cihazın ön kamerası ise 5 veya 8 MP olabilir. Ekran tarafında 2k yani 2560x1440 piksellik bir panele kesin gözüyle bakılıyor. Samsung’un asıl üzerinde durması gereken konu, metal tasarıma biran önce geçmesi, zira tüm büyük rakipleri Alüminyum modellere sahip.

Peki bu 6-9 Ocakta düzenlenecek CES 2015 etkinliğinde gerçekten yeni Samsung Galaxy S6 açıklanabilir mi? Galaxy S5 daha sunulduğu gün bile beklenen etkiyi yaratamamıştı, bunu gören Samsung yeni telefonun tasarımına sıfırdan başlama talimatı vermişti. Ellerinde şuan bir çok ön model bulunuyordur fakat tüm bu dedikodulara rağmen cihazın ocak ayında tanıtılması zor görünüyor. Sebebi ise çok basit, Galaxy S5’in satış döngüsü. Açıklanacak yeni Galaxy S6 modeli, Galaxy S5’in satışlarını çok düşürecektir, bunun için firma biraz daha bekleyip, şubat ayındaki Dünya mobil kongresinde yeni modelini tanıtacaktır.

Bu Uçak 8 Saatte Dünyanın Etrafını Dolaşabilecek!

YORUMLAR