Samsung Galaxy S6 Serisi Büyük Bir Hayal Kırıklığı Getirdi

Samsung Galaxy S6 Serisi Büyük Bir Hayal Kırıklığı Getirdi

Samsung Electronics mobil cihazlar birimi çok zor durumda. Artan rekabet ve hızla düşen kar payı Samsung'u sıkıntıya sokuyor.

Samsung büyük umutlarla piyasaya sürdüğü Galaxy S6 ve S6 Edge serisinden beklediği performansı alamadı. Güney Koreli dev üretici aynı yarıyıl içerisinde 3 önemli cihazı piyasaya bu kadar ard arda sürmesinin bir hata olduğunu kabul etmek istemiyor ancak finans uzmanları bu kadar rakip varken kendi kendinin önünü kapattığını düşünüyorlar.

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge serilerinin üzerine Galaxy S6 Active serisini de piyasaya çıkaran Samsung küresel pazarda hızla kan kaybediyor. Kullanıcılarına daha iyi donanım ve kamera özellikleri sunmak için cihazların fiyatlarını yükselten Samsung’un orta sınıf telefonlara yenik düştüğü görülebiliyor.

Samsung ön gördüğü yılın ikinci çeyreği kar oranını tutturamadı ve şirketin cirosunda hızlı düşüşler saptandı. Yılbaşından bu yana 53 trilyon won (Güney Kore para birimi) olarak hesaplanan topla ciro 48 trilyon won olarak açıklandı. Bu fark beklenenin 5’te 1’ne yakın ciddi bir düşüşü işaret ediyor.

Samsung yılın geri kalan yarısı için bu açığı kapatamayabilir, hatta bu açığın daha da büyüyeceği tahmin ediliyor. Bakalım Samsung, Android pazarında nasıl bir strateji izleyecek. 

Yeni Gelen Vergi Oranlarıyla Zamlanan Telefon Fiyatlarını Açıklıyoruz

HTC'nin 2015 Yarıyıl Raporları Şirketin Geleceğini Tehlikeye Sokuyor

YORUMLAR