Samsung Galaxy S6 Serisinde Kriz: Samsung Bir Hatayı İtiraf Etti

Samsung Galaxy S6 Serisinde Kriz: Samsung Bir Hatayı İtiraf Etti

Samsung Galaxy S6 serisi dünyada neredeyse yok satıyor. Ancak geçtiğimiz Cumartesi günü, Samsung her iki Galaxy S6 serisinde bulunan bir hatayı kabul etti.

Samsung Galaxy S6 serisi ürünler oldukça ilgi gören telefonlar oldular. Milyonlarca sipariş verildi ve kullanıcılar telefonlarına yavaş yavaş kavuşmaya başladılar. Ancak Cumartesi günü gelen şikayetlerin artması üzerine Samsung, Galaxy S6 serisinin 3GB RAM belleğinin bir sıkıntısı olduğunu itiraf etti. Samsung bu hatayı düzeltmek için çalışmalara başladığını da bildirdi.

Android telefonlarda uygulamalara ihtiyaç olmadığı zaman RAM ulaşımı kullanılmıyor, kapatılan uygulama doğrudan RAM’den siliniyor. Ancak Samsung Galaxy S6 serisinde durum böyle olmuyor. Açılan her uygulama kapladığı yer kadar RAM’i meşgul etmeye devam ediyor. Bu durumda 3GB RAM bir işe yaramıyor ve kapasitesini hızla doldurarak uygulamaların çakışmasına ve ağır açılmasına sebebiyet veriyor. Durumu fark eden pek çok kullanıcı sesini Samsung’a ulaştırmayı başarınca yeniden cihazları teste tabi tutan Samsung bu hatayı kabullendi.

Samsung kullanıcıların endişelenmemesini, sorunun giderileceğini açıkladı. Çok yakında Samsung S6 serisine bir güncelleme geleceğe benziyor. 

Samsung Galaxy S6 Hakkında Ne Dediler?

Samsung Galaxy S6’lara Operasyon Düzenlendi

İşte Samsung Galaxy S6 Edge'in Eğimli Ekran Uygulamaları

YORUMLAR