Samsung Galaxy S6 Serisinde Pil Ömrünü Uzatacak Önemli Bir Tavsiye

Samsung Galaxy S6 Serisinde Pil Ömrünü Uzatacak Önemli Bir Tavsiye

Samsung Galaxy S6 serisinden her hangi bir modele sahipseniz, pil ömrü de canınızı sıkıyorsa üzülmeyin. İşte size pil ömrünü uzatmaya yarayan küçük bir tavsiye.  

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge sahipleri pil ömrünün kısa olduğunu tecrübe ettiler. Bazı Samsung Galaxy S6 sahipleri neredeyse cihazları kutusuna geri koyup iade edecek kadar şikayetçi. Ancak küçük bir Google Now hilesi bu sıkıntıyı giderebiliyor.

Google’ın dijital asistanı Google Now, Samsung Galaxy S6 serisinde bataryanın tek düşmanı. Telefonlarınızdan vazgeçip, sinir katsayınızı artırmadan, Google Now’ı tamamen devre dışı bırakmak cihazları çok rahatlatıyor. Öncelikle Google Now asistanı devre dışı bırakmak RAM’i çok rahatlatıyor. Telefonda yaptığınız hemen her uygulamaya dahil olmaya çalışan Google Now kapatıldığında işlemci ve RAM ekstra bir güce ihtiyaç duymuyor. Standart işlevlerini yerine getirmeye devam ediyorlar.

Kullanıcılardan gelen bu tavsiyeye göre, Google Now’ın kapatılması telefonun batarya ömrünü 36 saate kadar uzatabiliyor. Bluetooth ve GPS gibi servislerini de kullanmadığınız kaptarak gün içinde yüzde 50’ye varan pil ekonomisi yapabilmek mümkün olabiliyor.

Eğer gün içinde Google Now hizmetinden faydalanmıyor, hatta hiç kullanmıyorsanız bu uygulamanın geri planda çalışmasını engellemelisiniz. Bu işlem size fazladan 8-10 saatlik batarya ömrü olarak geri dönüyor.

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6 Serisinin Pilini Değiştirmek Kaça Mal Oluyor?

YORUMLAR