Samsung Galaxy S6 Serisinin 2 Farklı Kamerayla Geldiğini Biliyor muydunuz?

Samsung Galaxy S6 Serisinin 2 Farklı Kamerayla Geldiğini Biliyor muydunuz?

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge son derece mükemmel kameralarıyla dikkat çektiler. Ancak her ikisinde de farklı lensler kullanıldığını biliyor muydunuz?

Hem Samsung Galaxy S6, hem de Samsung Galaxy S6 Edge serisi farklı iki kamerayla beraber piyasaya sürüldüler. Fotoğraf çekmeye meraklı olanların bu detayı iyice bilmesi gerekiyor. Her iki ürün de üzerinde Samsung ISOCELL ve Sony IMX240 kamera taşıyabiliyor. Yani her telefon bir tek lens değil, satın alırken seçiminize göre farklı lens opsiyonu sunabiliyor. Alacağınız Samsung Galaxy S6 ürününün üzerinde hangi lenslerin bulunduğunu sormanız sizin için daha iyi olabilir.

Kameraların çekim kaliteleri aşağıda verdiğimiz örneklerle kolayca anlaşılabilir demek isterdik elbette, ancak aradaki fark neredeyse fark edilmeyecek kadar az. 

Samsung ISOCELL renk çözümlemesi aşağıdaki sonuçları veriyor.

Bu da aynı resmin Sony IMX240 ile çekilmiş bir örneği.

Manzara resimlerinde ise ISOCELL aşağıdaki sonucu verirken, bir sonraki örnek Sony IMX240’ın fotoğraf kalitesini gösteriyor.

 

 Bu noktada Samsung Galaxy S6 serisi bir telefon alırken kamerasının hangisi olduğunu öğrenip öğrenmemek tamamen tüketicinin seçimine kalmış görünüyor. 

Samsung Galaxy S6 ve S6Edge Kamera Kullanımı

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6, LG G Flex 2 ve iPhone 6 Kameralarını Karşılaştırdık

YORUMLAR