Samsung Galaxy S6 Serisinin Pilini Değiştirmek Kaça Mal Oluyor?

Samsung Galaxy S6 Serisinin Pilini Değiştirmek Kaça Mal Oluyor?

Samsung Galaxy S6 serisinin bataryasının değişemiyor olması, sonsuza kadar aynı bataryaya mahkum olduğunuz anlamına gelmiyor. Elbette bunun da bir çözümü var. Ancak her çözümün bir de bedeli var.

Türkiye’de 2.500 ile 3.000 lira arasında değişen fiyatlarda satışa çıkan Samsung Galaxy S6 serisinin her iki cihazının da bataryalarını değiştirmek aslında mümkün. Ancak bu kullanıcıların yapabileceği bir işlem değil.

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge bataryalarının değişmesi için farklı işlemler uygulanmıyor. Her ki cihaz içinde standart bir operasyon gerekiyor. Bu operasyonun teknik servis tarafından yapılması şart. Doğal olarak böyle bir talep garanti kapsamına girmiyor, bir bedel ödemek gerekiyor.

Samsung Galaxy S6 serisi cihazların ABD’de batarya değiştirme bedeli 45 dolar olarak belirlenmiş. Bu fiyat elbette sabit bir fiyat değil ve ülkeden ülkeye değişiyor. İngiltere'de bu işlem için 30 pound ödemek gerekiyor. AB ülkelerinde ise yaklaşık 40 Euroya işlemi gerçekleştirmek mümkün. İşlem tam bir iş gününde tamamlanıyor.

Bu rakamlardan alınabilecek bir ortalamayla Türkiye’de Samsung Galaxy S6 bataryası değiştirmek istersek 150-200 TL gibi bir masrafa hazır olmak gerektiği sonucuna ulaşabiliriz. İşlem süresini de kestirmek çok mümkün değil.

Samsung Galaxy S6'yıParçalarına Ayırdılar!

Samsung Galaxy S6 veSamsung Galaxy S6 Edge Tasarım Öyküsü

Samsung Galaxy S6 Edge Montajına Hayran Kalacaksınız

YORUMLAR