Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge İçin Android 6.0 Güncellemesi Başladı Ama Hemen Sevinmeyin

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge İçin Android 6.0 Güncellemesi Başladı Ama Hemen Sevinmeyin

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge için Android 6.0 Marshmallow güncellemelerine başladı diye manşet atsaydık çok heyecanlı olurdu. Durum biraz böyle ancak biraz da böyle değil.

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge son sürüm Android işletim sistemi dağıtımına Güney Kore’de başladı. Bu durumda küresel Samsung kullanıcıları yine açıkta kaldılar. Batılı Galaxy severler Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge için Android 6.0 Marshmallow güncellemesini ne yazık ki henüz alamayacaklar.

Görünen o ki, Samsung batılı ve ABD’li kullanıcıları isyan çıkarmadan Marshmallow dağıtımına başlamak durumunda. Yoksa bu iltimas kolay affedilmeyecek. Ancak buna rağmen yine de kendi vatandaşlarını ön plana alarak, kullanıcılarını biraz daha kızdırmış durumda. Samsung’un Güney Kore’de yapacağı Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin 1GB kadar olacağı söyleniyor. Bu güncelleme küresel anlamda bu standardı korumayacak. Her ülke için farklı olabilecek. Bu yüzden de Samsung elini çabuk tutamıyor olabilir.

Öte yandan TouchWiz arayüzünde değişiklerin yapılması ve bir çok fabrika çıkışı uygulamanın Marshmallow’a adapte olması da gerektiğinden bir daha çok bekleriz gibi görünüyor. 

Android 6.0 Marshmallow'un Önce Hangi Samsung Cihazlara Geleceği Belli Oldu

Android 6.0 Marshmallow Bir Türlü Yükselemiyor!

YORUMLAR