Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Kullanıcıları Android Marshmallow'a Kavuştu

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Kullanıcıları Android Marshmallow'a Kavuştu

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi duyuralı ve Samsung’un yeni yazılım güncellemesini cihazlarına ne zaman sunacağı başka bir deyişle yol haritası sızdırılmıştı. Uzun süreli bekleyiş sona erdi.

2016’ya girmemizle birlikte kullanıcıların sabırsızlıkla beklediği Android işletim sistemi sürümü 6.0 Marshmallow cihazlara yavaş yavaş gönderilmeye başladı. Cihazların beklemede daha az güç harcaması, hafıza kartının dahili depolama alanı olarak kullanılabilmesi, arka planda işlem yapan uygulamaları sonlandırma gibi mühim yenilikler içeren Android 6.0 güncellemesini en çok bekleyen kullanıcılar Samsung marka akıllı telefon, phablet kullanan kişiler. Zira Samsung genel olarak başarılı bir grafik çizmese de cihazları tercih ediliyor. Samsung’un Android 6.0 güncellemesini tüm cihazlarına ne zaman sunacağı belirsiz ancak 15 Şubat itibariyle Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge için beklenen büyük güncelleme yayınlanmış durumda. Güncellemenin dünya genelinde sunulduğunu ancak bu cihazlara sahip Türkiye’deki kullanıcılara henüz güncelleme sunulmadı. Tabii ki farklı yollarla güncellemeyi almak mümkün ancak resmi olarak dağıtım başlamadı.

Galaxy S6 ve S6 Edge kullanıcısı olarak Android 6.0 Marshmalllow güncellemesiyle birlikte görsel açıdan da neler değişeceğini merak ediyorsanız "Samsung Galaxy 6 Ailesine Android Marshmallow Güncellemesi Geliyor, Peki Neler Değişiyor?" blog yazımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR