Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge'in Küresel Satış Rakamları Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge'in Küresel Satış Rakamları Ortaya Çıktı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un büyük umutlar bağladığı yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy S6, piyasaya çıktı çıkalı beğeni ve eleştirileri üzerinde topladı. Galaxy S5 ile düşen satış adetlerini yeni telefonla tekrar yükseltmek isteyen Samsung, firma içerisinden gelen bilgilere göre Galaxy S6, Dünya çapında 10 Milyon satış rakamına ulaştı.
Samsung'un S6 modeli her ne kadar diğer modellerinden tasarım farkındalığı oluştursa da, satış hızı eski cihazlar kadar hızlı gerçekleşmiyor. Örneğin Galaxy S4, 10 Milyon satış rakamına 27 günde, Galaxy S5 ise 25 günde ulaşmıştı. Piyasadaki donanım olarak en performanslı mobil cihaz sayılabilecek olan Galaxy S6, şüphesiz en büyük rakibi Apple iPhone 6 rüzgarından da olumsuz etkilendi. Bunlara ek olarak dünya çapında ülkelerin potansiyel ekonomik krize karşı tüketimlerini düşürmeleri ve dövizdeki değerlenme de şüphesiz böylesine dev şirketlerin satış rakamlarını etkileyen faktörlerden.

Kullanıcıların büyük ilgi duyduğu metal kasaya sahip olan telefon üretmeyen Samsung'un işi, HTC ve iPhone karşısında zor gibi görünüyor. Gerek piyasaya daha fazla telefon üreticisinin girmesi, gerekse üretimde kalitenin artışı firmaların mevcut pazardaki paylarını düşüreceğe benziyor. Bakalım Galaxy S6'nın birkaç ay sonraki satış rakamları istenilen seviyeye ulaşabilecek mi?

YORUMLAR