Samsung Galaxy S6’lara Operasyon Düzenlendi

Samsung Galaxy S6’lara Operasyon Düzenlendi

Samsung'un Galaxy S6 modelleri ABD'de ilginç bir müdahaleye maruz kaldılar. Samsung’un amiral gemileri ABD’de büyük operatörlerin hışmından kurtulamadılar.

Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 Edge cihazlar, ABD’de üzerlerinde yüklü gelen bazı yazılımlardan arındırılıyor. Samsung Galaxy S6 serisinde standart uygulamalardan bazıları ABD'li telefon operatörleri tarafından cihazlardan kaldırılıyor.

ABD'nin önemli operatörleri olan Verizon, AT&T, Sprint ve T-Mobile; Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde yüklü gelen bazı programları telefonlarda istemediklerini, bu uygulamaları kullanıcıların kullanmalarını istemediklerini beyan ederek cihazları temizliyor. 4 dev operatör de uygulamaları telefondan kaldırarak cihazları öyle teslim ediyorlar.

Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 Edge cihazlardan kaldırılan uygulamaların listesi ise şöyle; tüm Microsoft uygulamaları, Smart Manager, Download Booster, S-Finder ve Quick Connect.

Uygulamalara karşı bu sert kararın 4 operatör tarafından ne sebeple alındığı hakkında bir açıklama gelmedi. Operatörler tarafından yapılan tek açıklama, isteyenlerin Microsoft uygulamalarını daha sonra indirebilecekleri oldu.

Samsung Galaxy S6'nın Batarya Ömrü Uzatıldı

YORUMLAR