Samsung Galaxy S6'nın Kamerası 20 Megapiksel Olabilir!

Samsung Galaxy S6'nın Kamerası 20 Megapiksel Olabilir!

Android Dünyasının en büyük telefon üreticisi Samsung, yeni tepe modeli Galaxy S6 çalışmalarına hızla devam ediyor. Cihazın dış yüzeyinin metal olacağından işlemcisine kadar her detayın konuşulduğu şu günlerde, yeni bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Samsung, Galaxy S6’da optik görüntü sabitleme özelliği olan ve kendi üretimi 20 Megapiksellik bir kamera kullanacak!

Bir süredir kamera çözümleri de üreten Samsung’un, bu alandaki tecrübelerini cep telefonu alanına da kaydıracağı zaten biliniyordu. Galaxy S5 satışlarıyla da yüzü gülmeyen şirket, bu sefer kamera sensörlerini kendisi üreterek hem bir nebze de olsa kar etmek istiyor hem de 20 Megapiksel kamerasıyla kullanıcıları kendisine bağlamaya çalışıyor olabilir. HTC One M9’un da 20 Megapiksellik bir kameraya sahip olacağı haberlerinin dolaştığını da göz önünde bulundurursak, Samsung bu rekabette geri düşmek istemeyecektir.

Galaxy S6’da da yaşanacak olası bir olumsuz hava, Samsung’u finansal açıdan çok fazla etkileyecektir. Bundan kaçınan firma, yeni model üst seviye telefonunda elinde ne varsa, imkanı neye yetiyorsa deneyecektir. Mart ayında Barselona’da yapılacak Dünya Mobil Kongresinde açıklanmasını beklediğimiz yeni Samsung telefonu umarız kullanıcıların umutlarını boşa çıkarmaz.

YORUMLAR