Samsung, Galaxy S6'nın Üzerindeki İsmini Neden Değiştirdi?

Samsung, Galaxy S6'nın Üzerindeki İsmini Neden Değiştirdi?

Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge serisinin üzerindeki marka ismini değiştirdi. Samsung bu stratejiyi sadece Japonya’da uyguladı. Dünyanın her yerinde Samsung, yine Samsung.

Samsung’un kendi markasını, Japonya’da neden Docomo NTT olarak değiştirdiğini açıklamadı. Ancak dünyada bir trend olma yolunda ilerleyen Samsung Galaxy S6 serisinin ön tarafında Japonya’da artık Samsung yazmıyor. Öte yandan arka kapakta Galaxy yazısını görmek mümkün.

Samsung Galaxy S6 serisi satışları henüz yeni başlamışken, dev üreticinin neden bu yola başvurduğu bilinmiyor. Ancak Docomo NTT Japonya’nın büyük elektronik ve akıllı cihaz satıcılarından biri. Docomo’nun satış sayfalarında da cihazın adı Docomo Galaxy S6 Edge olarak geçiyor.

Bazı yorumlar bu durumun Samsung’un iPhone benzeri bir cihazla Japonya pazarında olmak istememesinden kaynaklandığını iddia ediyorlar. Öte yandan akıllara ‘Durum buysa, neden sadece Japonya?’ sorusu da takılıyor. Oysa iPhone Çin’de de oldukça popüler. Ancak Samsung Çin’de böyle bir strateji kurgulamadı.

Samsung yetkilileri bu iddia için, ‘Samsung Japonya’da bilinen ve oturmuş bir markadır, dikkat ederseniz cihazların arkasında tescilli olan Galaxy ibaresini görebilirsiniz’ diyor. Ancak neden ‘Docomo NTT’ olduğunu sorusunu yanıtsız bırakıyorlar. 

Tüketiciler Galaxy S6 Edge ve iPhone 6 Plus Arasında Kararsız Kaldılar

Samsung Galaxy S6 Edge için Yeni Güncelleme Yayınlandı

Apple'a Kötü Haber, Samsung Listelerde Yeniden Yükseliyor

YORUMLAR