Samsung Galaxy S7 Ailesi Su Geçirmiyor Ama Suya Dayanıklı Değil, İşte Yeni Bir Test

Samsung Galaxy S7 Ailesi Su Geçirmiyor Ama Suya Dayanıklı Değil, İşte Yeni Bir Test

İngiltere’de bir laboratuvarda yapılan yeni bir test serisi Samsung Galaxy S7 ailesinin su geçirmediğini ancak suya dayanıklı olmadığını ortaya çıkardı. Pek bu nasıl oluyor dersiniz?

Samsung yenin telefonları Galaxy S7 ve S7 Edge’in 2 metre derinliğe kadar 30 dakika boyunca su geçirmediğini söylemişti. Yapılan test bunun doğru olduğunu gözler önüne seriyor. Samsung Galaxy S7 ailesi yarım saat kadar suyun altında kalabiliyor ancak mikrofon ve ahizesi bu duruma pek dayanamıyor ve cihaz ses kaybına uğruyor. Yani evet, Samsung Galaxy S7 ailesi su geçirmiyor ancak suya çok da dayanıklı olmadığı bu deneyle ortaya çıkarılmış oluyor.

Aynı Test iPhone 6 ve 6Plus içinde uygulandı. Aynı sürede aynı derinlikte kalan telefonlar ses özelliklerini tamamen kaybettiler ve 10 ile 25 dakika kadar sonra tamamen kapandılar.

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge için sadece su altı testi yapılmadı elbette. Aşağıdaki video, son derece profesyonel şartlar altında  test edilen Samsung’un yeni nesil telefonlarından edinilen sonuçları gözler önüne seriyor.

Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge Karşılaştırması

Samsung Galaxy S7 ile Galaxy S7 Edge'in Türkiye Satış Fiyatı ve Satış Tarihi Belli Oldu

Galaxy S7 Piyasaya Çıktığına Pişman Oldu, İşte S7'ye Yapılan İşkence Görüntüleri

YORUMLAR