Samsung Galaxy S7 Ailesinin Tek Dezavantajı Android İşletim Sistemi

Samsung Galaxy S7 Ailesinin Tek Dezavantajı Android İşletim Sistemi

Dünyaca ünlü C|net teknoloji web sitesi, Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge cihazlarının en zayıf yanının Android işletim sistemine mahkum kalmaları olarak açıkladı. Hatta bu durum tüm bilinen Galaxy serisi için de geçerli olabilirmiş.

C|Net bu çıkarımı elbette uydurmuyor. Yaptığı testlere ve işletim sistemi ile cihazların teknolojik alt yapılarına göre çıkarımlarda bulunuyor. C|Net kullanıcılardan gelen Android işletim sistemi şikayet ve eleştirilerini Samsung Galaxy S7 ailesinin teknolojik bütünlüğü ile karşılaştırdığında, Android işletim sisteminin bu cihazlar için zayıf kalacağı sonucuna ulaşmış.

Samsung’un S6 serisinde tecrübe ettiği donanım sıkıntılarını S7 serisinde ortadan kaldırdığını savunan ünlü yayıncı, erken C|Net testlerinde vardığı sonuca göre donanımında sıkıntı olmayan cihazların Android ile bazı sorunlar yaşayabileceğini de öngörüyor.

Özellikle video performansının donanım olarak çok güçlü olduğu gözlemlenen S7 ailesi Android işletim sistemi söz konusu olduğunda bazı takılmalar ve donmalar yaşıyor. C|Net’e göre aslında Samsung Galaxy ailesinin şimdiye kadar çıkan tüm cihazlarında tek sorun hep Android işletim sisteminden kaynaklanan takılma, donma ve ani kapanmalardan oluşuyor. C|Net Samsung Galaxy ürünlerinin aynı Apple iOS gibi farklı ve daha kararlı bir işletim sistemine ihtiyacı olduğunun altını çiziyor.

Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge Karşılaştırması

Samsung Galaxy S7 Edge ve iPhone 6S Plus Karşılaştırması

Samsung Galaxy S7 Edge Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR