Samsung Galaxy S7 Dünya'nın En Popüler Telefonu Oldu

Samsung Galaxy S7 Dünya'nın En Popüler Telefonu Oldu

Samsung’un geçen yıl piyasaya sürdüğü amiral gemisi Galaxy S7, yıla tam anlamıyla damgasını vurmuştu. Öyle ki, Galaxy Note 7 alevler içinde yanarken Galaxy S7, Samsung’un akıllı telefon pazarındaki konumunu korumasını sağladı. Galaxy Note 7’nin patlamasıyla da tüm Samsung kullanıcıları Galaxy S7’ye geçince, Samsung Galaxy S7 dünyanın en çok kullanılan telefonu unvanını eline geçirdi.

Reklam ajansı ScientiaMobile’ın bu yılın ilk çeyreği için yayınladığı Mobil Değerlendirme Raporu’na göre Galaxy S7, diğer tüm cihazları geride bırakarak en çok kullanıcıya sahip telefon olmayı başardı. Uzun bir süredir bu unvanı elinde bulunduran Galaxy S5’i, Galaxy S6 bile yakalayamamıştı, ancak Galaxy S7 ile zirve el değiştirdi.

Tabii rekorun Galaxy S6 ile değil de Galaxy S7 ile kırılmasının ardında mantıklı bir sebep bulunuyor. Uzun süredir en popüler telefon unvanını elinde tutan Galaxy S5 kullanıcıları genelde telekom şirketleri ile yaptıkları iki yıllık sözleşmenin sona ermesiyle Galaxy S7’ye geçiş yaptı. Böylelikle eski liderden gelen kullanıcılar Galaxy S7’yi zirveye taşımış oldu. Şimdi ise Galaxy S8’in, Galaxy S6 kullanıcılarını toplayarak benzer bir çıkışı yakalayabileceği konuşuluyor.

Samsung Galaxy S8 Ön Siparişleri, Galaxy S7'nin Rekorunu Kırdı

Samsung Galaxy S9'da Kullanılacak İşlemci Belli Oldu

YORUMLAR