Samsung Galaxy S7 En İyi Ekrana Sahip Olan Akıllı Telefon

Samsung Galaxy S7 En İyi Ekrana Sahip Olan Akıllı Telefon

Başlığımızı okuyarak eleştirilerinizi bize yöneltmeden önce bu iddianın bize ait olmadığını belirterek affınıza sığınıyoruz. Bilindiği üzere geçtiğimiz pazar günü Barselona'da düzenlenen Mobile World Congress 2016 sırasında gerçekleştirilen bir etkinlikte Samsung'un yeni Galaxy ailesinin üyeleri olan Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge resmi olarak tanıtılmıştı. Yeni amiral gemileri yeni işlemciler, artırılmış RAM kapasitesi gibi özellikleriyle donanım olarak güçlerini sergiliyorlardı. Bunun yanında Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge'in ekran kalitesinin önceki Galaxy modellerine göre ne derece değiştiği merak konusuydu. İşte bu merakı gidermek üzere yapılan laboratuvar deneylerinin sonuçları nihayet açıklandı.

Mobil cihazların ekran kalitelerinin ölçümü konusunda hatrı sayılır bir kaynak olan DisplayMate tarafından laboratuvarda gerçekleştirilen testlerde Samsung'un yeni Galaxy ailesinde kullandığı OLED ekranlar detaylı bir şekilde incelenmiş. Bilindiği üzere Samsung bu OLED ekranları kendi geliştiriyor ve Super AMOLED olarak adlandırıyor. Galaxy S7 ailesinde kullanılan Super AMOLED ekranlar 2560 x 1440 gibi oldukça yüksek bir ekran çözünürlüğünü 577 ppi gibi yüksek bir piksel yoğunluğuyla birleştiriyor. Fakat Samsung'un Super AMOLED ekranlarının mobil cihazların en başarılı ekranları olarak nitelendirilmesinin sebebi bu değil. Söz konusu testler daha çok kullanım tecrübesi odaklı olarak yapılmış.

Testlerde Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge ekranları ortam ışığı altında nasıl bir görünüm sundukları açısından değerlendirilmiş. Bu testlerde ortamda yoğun ışık varken Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge diğer telefonlara göre çok daha yüksek parlaklık (brightness) ve kontrast değerleri sunmayı başarmış. Bu da bu telefonların gündüz kullanımda daha rahat bir kullanım tecrübesi sunması anlamına geliyor.

Samsung Galaxy S7 ve iPhone 6S Karşılaştırması

YORUMLAR