Samsung Galaxy S7 Gelecek Ay 'Onyx Black' Renk Seçeneği ile Çıkabilir

Samsung Galaxy S7 Gelecek Ay 'Onyx Black' Renk Seçeneği ile Çıkabilir

Galaxy Note 7 başarısızlığı ile diken üstünde olan Samsung, pazar payında yerini kaybetmemek için çeşitli stratejiler deniyor. Güney Kore menşeili şirket, bazı Note 7 kullanıcılarını cihazlarını kullanmaya ikna ettiyse de, çoğunluğun güvenini hala kazanamadı. Şimdi ise piyasadaki en sağlam kozu olan Galaxy S7'lerin satışını artırmak için "Onyx Black" renk seçeneği ile gelecek ay yeniden karşımıza çıkabilir. 

Gündemde kendine yer bulan bu haber, bir iddiaya dayanıyor. Kaynağa göre Samsung, önümüzdeki ay Galaxy S7'leri Onyx Black renk seçeneği ile yeniden satışa çıkaracak. Daha önce Note 7'de bulunan bu renk seçeneği kullanıcılar tarafından çok beğenildiğinden, bu hamlenin satışlara olumlu yansıyacağını düşünüyorlar. Diğer yandan bu strateji ile şirket, iPhone 7'nin çok beğenilen Jetblack renginin karşısına bir rakip de çıkarmak istiyor. 

Note 7'nin durumu düşünüldüğünde, tüketicilerin Samsung'a yeniden güvenmesi zor olabilir. Üstelik yenilenen Note 7'lerde de batarya sorunu yaşandığı için bu uğraş iki katına çıkabilir. Güney Koreli şirketin bu hamlesi gerçekleşirse, pazarda Jetblack ve Onyx Black rekabeti görebiliriz. Bakalım gelecek ay neler olacak. 

Samsung Galaxy Note 7’leri Yeniden Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor İddiası

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge için Android 7.0 Güncellemesi Göz Kırpıyor

YORUMLAR