Samsung Galaxy S7 Katlanabilir Bir Cihaz Olabilir

Samsung daha büyük bir telefonun ekranının katlanarak daha az yer kaplaması üzerine çalışıyor.

Samsung Galaxy S7 Katlanabilir Bir Cihaz Olabilir

Samsung daha büyük bir telefonun, daha az yer kaplaması için katlanabilir bir cihaz üzerinde çalışıyor. Innovation 2014 fuarında SEL adından bir şirket 8 inçlik Super AMOLED bir ekranı üçe katlayabilmeyi başarmıştı. Samsung laboratuvarları daha çok işlevi olan, büyük ama yer kaplamayan bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. MWC 2014 Fuarı'nda Samsung’un kapalı kapılar ardında katlanabilir bir tableti VIP müşterilerine gösterdiği konuşulmuştu. Samsung teknisyenleri katlanabilir telefonların 2016 yılından itibaren tüketicinin beğenisine sunulabileceğini söylüyorlar.

Samsung yetkilileri, 2016 yılında çıkması beklenen Samsung Galaxy S7 serisinin şimdiye kadar görülmemiş bir akıllı telefon olacağını söylüyor. Telefona katlanabilir özellikler kazandırmayı da düşündüklerini ima ediyorlar. Samsung’un bu konuda örnek aldığı modelin LG G Flex benzeri bir telefon olabileceği ancak daha esnek bir kullanım tecrübesi sunacağı düşünülüyor.

Bükülen, kıvrılan veya katlanabilen OLED paneller üzerine LG’de 2014 yılından beri çalışıyor. Hatta LG’nin katlanabilir ve şeffaf bir ekran geliştirdiği ve bu prototipin üzerine çalışmalarına devam ettiği de söyleniyor. Bakalım ürünler ne zaman mağazalarda görebileceğiz.

Samsung Galaxy S6 Uygulamaları Hakkında Çıkan Dedikodulara İnanmayın

Microsoft ve Samsung Ortaklığı Beklenmeyen Boyutlara Ulaşıyor

Samsung Galaxy S6 Edge Hakkında Ürküten Gerçek

YORUMLAR