Samsung Galaxy S7, Şarj Olurken Ateş Aldı!

Samsung Galaxy S7, Şarj Olurken Ateş Aldı!

Güney Kore'de 20 yaşındaki bir kadın, Samsung Galaxy S7 telefonunu şarj ettiği sırada telefonda aşırı ısınma oluştu ve ateş aldı. Telefonda oluşan yanmaların sonucunda etrafa yayılan kıvılcımlar mobilyalara ve zemine zarar verdi. Ayrıca telefonun orijinal Samsung şarj cihazıyla şarj edildiği doğrulandı.

Cihaz sahibinin Korea Herald isimli gazeteye yaptığı açıklamada, telefonun önceden herhangi bir hasar görmediğini ve cihaz satın alırken Samsung tarafından verilen orijinal şarj cihazını ve kabloyu kullandığını ifade etti. Kabloda ve şarj cihazında sorun olmadığı tespit edildikten sonra, sorunun telefonda olduğu anlaşıldı.

Özellikle telefonun pil ünitesinde oluşan hasar yüzünden, S7'nin bataryası şu an araştırmaya alınmış durumda. Araştırma sonuçlarının 2-3 ay içerisinde çıkacağı bildirildi.

Galaxy S7 modellerinin aşırı ısınmaya maruz kalarak patlamasına dair birkaç olay olmasına rağmen Samsung şirketi, telefonun şarj edilmesi sırasında cihaz sahiplerinin dikkat göstermesi gerektiğini belirtti. Ayrıca Samsung, S7 serisinde yaygın bir sorun yaşanmadığını, S7 sahiplerinin telaşa kapılmaması gerektiğini açıkladı.

Bu Kez Değişim Programından Gelen Bir Galaxy Note 7 Alev Aldı

Bu Sefer Samsung Galaxy J5 Alev Alarak Patladı

YORUMLAR