Samsung Galaxy S7, Sizi Arayanların Niyetinin Ne Olduğunu Belli Ediyor!

Samsung Galaxy S7, Sizi Arayanların Niyetinin Ne Olduğunu Belli Ediyor!

Samsung'un mobil dünya kongresinde tanıttığı Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge isimli telefonları yeni bir özellikle birlikte geliyor. Kullanıcılarının güvenliğini düşünen Samsung, yeni telefonlarına çağrı tanıma sistemini entegre etti.

Her gün defalarca bilinmeyenler numaralar tarafından aranıyoruz ve arayanın ne niyetle aradığını bile öğrenemiyoruz. Son zamanlarda özellikle telefon üzerinden dolandırıcılık işlemlerinin yaygınlaşmasından sonra, Samsung Galaxy S7'ye koymuş olduğu yeni özellik sayesinde kullanıcılarını rahatlatıyor.

Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ismini taşıyan iki telefonuna da Whitepages'in geliştirdiği çağrı tanıma sistemini entegre edecek. Bu uygulama her Galaxy S7 telefonunda yüklü olarak gelecek. Bu arada Whitepages ise ABD'de oldukça fazla bir şekilde kullanılan çağrı tanıma uygulaması.

Peki bu sistem nasıl işliyor?

Samsung'un yeni çağrı tanıma sistemi oldukça güvenli bir şekilde çalışıyor. Sizi arayan numaraları uygulama aracılığıyla puanlıyorsunuz. Dilerseniz puanlama işlemini telefona cevap verdikten sonra da gerçekleştirebilirsiniz. Oylama sistemi ise Dolandırıcı, Aldatma, Tacizci ve Rahatsız Edici gibi seçenekler oluşuyor. Sizi arayan numara hangi kategoriye giriyorsa işaretliyorsunuz. Daha sonra aynı numarayı kullanarak başka Galaxy S7 sahiplerini arayan dolandırıcıların kimliği ortaya çıkıyor. Kullanıcılar sizin oyunuz sayesinde dolandırıcı olduğunu anlıyor ve telefonu açmadan yüzüne kapatıyor. Bu arada rahatsız eden numaraları da aynı uygulama içerisinden engelleyebildiğinizi söylemeden geçmeyelim.

Whitepages ve Samsung iş birliği sayesinde tasarlanan bu yazılımın videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Samsung Galaxy S7 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Samsung Galaxy S7 Edge Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR