Samsung Galaxy S7'nin Kamerası Hakkında Yeni Bilgiler Sızdırıldı

Samsung Galaxy S7'nin Kamerası Hakkında Yeni Bilgiler Sızdırıldı

Mart ya da Nisan ayında çıkması beklenen Samsung Galaxy S7, gündemi sızıntı bilgilerle meşgul etmeye devam ediyor.

Yeni sızan bir habere göre Samsung Galaxy S7 12MP çözünürlükte oldukça güçlü bir sensör taşıyan kamerayla gelebilir. Bu haber, daha önce yayınlanan Samsung Galaxy S7 kamera haberlerine oldukça ters.   Çünkü daha önce Samsung Galaxy S7’nin kamerasının 20MP ve ISOCELL özellikleri taşıyacağı konuşuluyordu. Samsung Galaxy S7’nin Sony Xperia Z5 kamera standartlarına sahip olacağı konuşulsa da, yeni sızan haber durumu biraz değiştiriyor.

Sızan habere göre Samsung Galaxy S7 12MP kameraya sahip olacak. Ancak çok güçlü bir sensör taşıyacağı söyleniyor. Samsung Galaxy S7’nin sensörü f1/2.0 olacak. Bu sensör Samsung’un ISOCELL teknolojisini desteklemeye devam edecek ve aynı zamanda Dual-Photodiode özelliği taşıyacak. Samsung'un arka aydınlatmalı BSI sensör yerine kullandığı ISOCELL teknolojisi, pikselleri birbirinden ayırarak daha fazla ışık almasını sağlıyor, böylece karanlık ortam çekimlerinde daha başarılı olabiliyor. 

Huawei ve Google’ın 13.2MP Nexus kameralarına karşı, Samsung Galaxy S7’nin bu çapta bir kamera seçmiş olması düşündürücü. Ancak megapiksel çarpanlarının kaliteli fotoğraf çekmekle çok ilintili olmadığını düşünürsek bu çok da yanlış bir bilgi olmayabilir. Öte yandan Mart ya da Nisan ayına kadar gerçek bilgiye de ulaşamayacağız. Bence bu konuyla ilgili her ay en az 2 sızıntı haber okumaya hazırlıklı olun.  

Samsung Galaxy S7 Bazı Konularda Ezber Bozacak

Samsung Galaxy S7 Sızdırıldı, S6 Serisi Performansını İkiye Katlamış Gibi Görünüyor

Samsung Galaxy S7'nin Kamera Özellikleri ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

YORUMLAR