Samsung Galaxy S7'nin Satış Başarısı Note 7'nin Yükselişini Etkiler Mi?

Samsung Galaxy S7'nin Satış Başarısı Note 7'nin Yükselişini Etkiler Mi?

Geçtiğimiz hafta sizlerle akıllı telefon pazarının küresel çapta büyüdüğüne dair bazı bilgiler paylaşmıştık. Son yıllarda farklı markaların piyasaya giriş yapmasıyla yaşanan rekabet, büyük firmalar için tehlike arz ediyor mu sorusunu her geçen gün sesimizi yükselterek söylemeye devam ediyorduk ki Samsung'un buna bir dur dediğini öğrendik. Açıklanan rakamlara göre Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge büyük satış başarısı göstererek yerini sağlamlaştırdı. Peki asıl soru şu: Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge'in başarısı Note 7'nin yükselişine referans olur mu?

Canalys'in dünya çapında yaptığı mobil pazara dair araştırmanın sonuçları geçtiğimiz hafta çok konuşuldu. Rapora göre, ilk çeyrekle karşılaştırıldığında Samsung Galaxy S7'nin başarısı akıllı telefon pazarında büyük pay sahibi oldu. Sanal gerçeklik kozunu iyi oynayan Samsung bu dönemde 80 milyon adet satış yaparak liderliği kimselere kaptırmadı. Bununla yetinmeyen, son iki yılın en yüksek satış başarısını gösteren şirket, 7.22 milyar dolar kar açıkladı.

Samsung Galaxy Note 7 Çok Satar Mı?

Dün itibariyle resmi olarak tanıtılan Galaxy Note 7, Apple fanlarını üzen sızıntı haberlerinin ardından Samsung'un beklentilerini artırmış görünüyor. Note serisi bağlamında konuşacak olursak, Samsung'un en önemli kozlarından biri olan Note 7, araştırma şirketlerindeki uzmanlara göre çok para kazandıracak. Uzmanların bir diğer görüşü de S7 ve S7 Edge'in yakaladığı ivmenin Note 7 satışlarını da etkileyeceği yönünde.

Bakalım piyasaya çıktıktan sonra Note 7 beklentileri karşılayacak mı? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Samsung Galaxy Note 7 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Samsung Galaxy Note 7 Kalemi S Pen Neler Sunacak?


YORUMLAR