Samsung Galaxy S8 Active'in Gerçek Görüntüleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy S8 Active'in Gerçek Görüntüleri Sızdırıldı

Elektronik devi Samsung, akıllı telefonlarından Galaxy S8 serisine yeni bir model daha eklemeye hazırlanıyor. Galaxy S8 Active olarak adlandırılan ve dayanıklılık özellikleriyle ön plana çıkan akıllı telefonun, yeni görüntüleri sızdırıldı.

Daha önce de görüntülerne şahit olduğumuz Galaxy S8 Active'in, bu sefer sızdırılan fotoğrafları resmi broşürleri andırıyor. Bu sebepten dolayı, telefonun 1 Ağustos tarihinde resmi tanıtımının yapılma olasılığı oldukça yüksek.

Görüntülerden de anlayabildiğimiz üzere, Galaxy S8 Active IP68 sertifikalı bir çerçeveye sahip. Bu da telefonun etrafının tamamen korunmuş olduğunu işaret ediyor. Ayrıca, ses açma kapatma tuşlarının hemen altında bir de Bixby butonu yerleştirilmiş. Bunların yanı sıra, telefonun 5.8 inç'lik Super AMOLED Infinity ekranı çatlamalara karşı dayanıklı olarak geliştirilmiş. Samsung S8'de bulunan 3.000mAh batarya, bu telefonda 4.000mAh'e yükseltilmiş. Geçen seneki Galaxy S Active'de olduğu gibi, S8 Active'de de hızlı kablolu ve kablosuz şarj imkanları da bulunuyor. 

S8 Active'in diğer teknik özellikleri normal Galaxy S8 ile neredeyse tamamen aynı. Yani teknik özellikler listesinde; 4GB RAM, 12 megapiksellik arka kamera, 8 megapiksellik ön kamera, 64GB dahili hafıza, Snapdragon 835 işlemci ve Android 7.0 Nougat işletim sistemi bulunuyor. Tüm bu özelliklere baktığımız zaman telefonun isminden de anlaşılabildiği üzere cihaz, "aktif" yaşam stili olan insanlar için çok ideal gibi görünüyor. Özellikle çeşitli doğa sporları ile uğraşanlar, bu akıllı telefonu rahatça tercih edebilirler.

Samsung Galaxy S8 Active'in Teknik Özellikleri Sızdı

YORUMLAR