Samsung Galaxy S8 Ekran ve Gövde Oranı İnternete Sızdırıldı

Samsung Galaxy S8 Ekran ve Gövde Oranı İnternete Sızdırıldı

Samsung Galaxy S8 bilgi sızıntıları hakkında elinden geldiğince önlem almaya çalışan Samsung, bir detayın daha çevrimiçi bilgi kanallarıyla yayılmasına engel olamadı. Samsung Galaxy S8 ekran ve gövde oranı internete sızdı.

Bu bilgiyle beraber artık tüketiciler de nasıl bir telefonla karşılaşabileceklerini biraz daha gözlerinin önüne getirebiliyorlar.

Samsung Galaxy S8 model telefonların OLED ekran kullanacakları daha önceden internette dolaşıyordu. Şimdi de bu ekranların gövde – ekran oranının yüzde 90 olacağı haberlere manşet oldu. Yüzde 90’ı OLED ekrandan oluşacak olan S8 serisinin böyle bir tasarım ile daha da geniş görüneceğini düşünmek çok da yanlış bir beklenti değil.

Samsung Display Co. yetkilisi Park Won-sang tamamen çerçevesiz konsept Galaxy S7 Edge cihazların tanıtımı esnasında S8 serisinin de ekran – gövde oranlarının yüzde 90 olacağını ima etti. Bunun yanı sıra çok yakın bir gelecekte Samsung Galaxy modellerinin gövdesinin yüzde 99’unun tamamen OLED ekrandan oluşması hedefini gerçekleştirmek istediklerini de söyledi. Bu durumda parmak izi tarayıcısının ve "home" tuşunun tamamen ekranın üzerinde olabileceği ve kullanım alanın genişleyerek ergonomisinin artırılacağı da konuşuluyor. 

Samsung Galaxy S8 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihi Beklenenden Önce Olabilir

YORUMLAR