Samsung Galaxy S8, Eski Modellerinin Satış Rekorlarını Kırdı

Samsung Galaxy S8, Eski Modellerinin Satış Rekorlarını Kırdı

29 Mart tarihinde Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerini tanıtan Samsung daha sonra 21 Nisan tarihinde yeni amiral gemilerini tüm dünyada piyasaya sürmüştü. Tüketicilerden gelen ilk tepkiye gayet olumlu bakan Samsung, bu olumlu tepkiyi rakamlarla da destekledi. Bu doğrultuda Samsung, Galaxy S8 modelinin, selefi Galaxy S7’den iki kat daha hızlı satıldığını açıkladı.

Samsung, Galaxy S8 için başlangıçta anavatanı Güney Kore’de 1 milyondan fazla ön sipariş alarak yeni bir rekora imza atmıştı. Bu başlangıç, satış rekorunun sinyalini de yakmıştı. Ardından 21 Nisan’da Galaxy S8 piyasaya sürüldüğünde yine aynı ülkede, 1 milyonun üzerinde sattı. Bu satış rakamlarını eski Galaxy modelleriyle kıyaslayan Samsung yetkilileri, son amiral gemisinin çıkışından sonra sırasıyla 75 ve 74 gün sonra 1 milyon sayısına ulaşan Galaxy S6 ve Galaxy S7 modellerinden iki kat daha hızlı sattığını ifade ettiler.

Güney Kore sınırları dışında da Samsung, tüketicilerden benzer tepkiler almayı başardı. Şirket, Galaxy S8 için küresel sevkiyat sayısının, telefonun çıkışından bu güne kadar 10 milyon birimin üzerinde olduğu da kaydedildi. Galaxy S8 bir önceki Samsung modellerinden daha pahalı bir cihaz olmasına rağmen şirketin satış rakamlarında, rekorları kırmayı başardı.

Çift Kameralı Samsung Galaxy C10 Videosu Ortaya Çıktı

Henüz Duyurulmamış Samsung Galaxy J7 ve Galaxy J5 (2017) Ortaya Çıktı

YORUMLAR