Samsung Galaxy S8 Kişisel Asistanı Akılları Durduracak

Samsung Galaxy S8 Kişisel Asistanı Akılları Durduracak

Samsung'un uzun süredir Apple'ın çok sevilen Siri'sine rakip olarak geliştirdiği bilinen sanal asistanın adı belli oldu. Bixby adı verilen sesli asistanın merakla beklenen Galaxy S8'de yer alacağı artık neredeyse kesinleşti 

Güney Koreli mobil üretici Samsung, Note 7'lerle yaşadığı felaketin ardından, yeni telefonlarında iddialı özellikleri kullanıcılarına sunmak isteyor. Geleceğe yönelik teknolojilere telefonlarında yer vermeye başlayan Samsung, şimdi de Siri'ye rakip olarak geliştirdiği sanal asistanıyla gündeme geldi. Daha öncelerde Siri'nin üreticisi olan Viv Labs isimli bir şirketi satın alarak bu hamlesini açıkça belli eden şirket, yeni asistanını Galaxy S8 telefonlarla kullanıcılara sunabilir.

Yaşadığı krizi unutturmak için kararlı adımlarla ilerleyen Samsung, yaklaşık 5 ay sonra tanıtacağı amiral gemisi Galaxy S8'i yeniliklerle donatmaya başladı. Geçtiğimiz gün sızan bilgilerle dünyanın ilk optik parmak izi okuyucusuna sahip olacağını aktardığımız telefon için şimdi de Siri benzeri bir kişisel asistana sahip olacağı söyleniyor. Apple'ın cihazlarında yer alan Siri'yi geliştiren ekibi satın alarak kendi asistanını geliştirmeye başlayan Samsung, bu asistana Bixby ismini verecek. Öte yandan eğer Bixby Samsung Galaxy S8'lerle gelecek olursa, Samsung'un Galaxy Note 7 zararını karşılama açısından önemli bir adım atmış olacağını da belirtelim. 

Samsung Galaxy S8 Ekran ve Gövde Oranı İnternete Sızdırıldı

Samsung Raporları Yayınlandı Galaxy Note 7 Hasarı Ortaya Çıktı

YORUMLAR